دسته‌بندی نشده

دستورالعمل‌های تهیه قهوه خانگی

البته! در ادامه چند دستورالعمل برای تهیه قهوه خانگی به شما می‌دهم:

1. قهوه فیلتری (Pour-over Coffee): – مواد لازم: قهوه آسیاب شده، آب گرم (ترجیحاً درجه حرارت 90-94 درجه سانتیگراد)، کاغذ فیلتر، قوری یا دستگاه ستون آب. – دستورالعمل: – قابلمهٔ کافی را با آب سرد شستشو دهید، سپس آب را تا به جوش درآورید. – قهوهٔ آسیاب شده را در فیلتر قرار دهید و ظرف تهیه قهوه‌ای را زیر آن قرار دهید. – با آرامی آب داغ را روی قهوه میریزیم و با حرکت‌های میانه به شکل مستطیل، داخلی به خارجی، قهوه را نمی ریزیم. – ادامه دهید تا تمام آب به خوبی از قهوه صرف شود. – مزه قهوه را بررسی کنید و سپس قهوه را در لیوان یا فنجان مورد نظر سرو کنید.

2. اسپرسو: – مواد لازم: قهوه آسیاب شده، آب گرم (بهتر است از دمای 90-95 درجه سانتیگراد استفاده شود)، ماشین اسپرسو، فنجان اسپرسو. – دستورالعمل: – مخلوط آسیاب شده قهوه را به داخل سبد ماشین اسپرسو بریزید و فشاردهید. – فنجان اسپرسو را زیر دوز قرار دهید و دکمه استخراج قهوه را فشار دهید. – وقتی که قهوه به صورت صاف و کرمی استخراج شد، استخراج را متوقف کنید. – همراه با شربت خامه یا قطعه زیادی قند سرو کنید.

3. قهوه مخلوط (Moka Pot): – مواد لازم: قهوه آسیاب شده، آب سرد ولی تمیز، قهوه‌جوش، قهوه‌خوری. – دستورالعمل: – آب را در قسمت پایین قوری قهوه (بند لوله) ریخته و قوری را روی حرارت قرار دهید. – نصفی از قوری را با قهوه آسیاب شده پر کرده و لایه‌ای تغطیه کنید. – بخش دیگر قوری را روی لایه قهوه می‌گذاریم و درج کنید. – موقعی که قهوه شروع به آشفته شدن می‌کند، قوری را از روی حرارت بردارید. – قهوه را در قهوه‌خوری سرو کنید. امیدوارم این دستورالعمل‌ها به شما کمک کرده باشد! 😊☕️

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *